تنظیم کارکرد قطعات خودروی فولکس

یکی از امتیازات خودروی فولکس، موتور قدرتمند ان است. عملکرد مطلوب موتور وقتی حاصل میشود که تمام اجزا منظم و مطابق با دستورالعملها کارکنند. برای تجربه یک رانندگی بی دردسر، باید دوره به دوره عملکرد موتور را چک کرده و ان را تنظیم کرد. به علاوه برای محقق کردن رویای سفر با یک فولکس، باید اقداماتی انجام داد تا بروز دردسر در رانندگی را کاهش داد.

 

 

خودروی فولکس

دردنیای تکنولوژی پیشرفته امروز، تنظیم موتور یک اصطلاح کهنه است. چیزی که امروزه به ان توجه میشود، عملکرد سیستم الکترونیک روشن شدن خودرو وسیستم تزریق سوخت است. از این رو برای بررسی اجزای داخل موتور به تجهیزات پیشرفته ومهارت و تجربه نیاز است. با این حال هنوز هم قطعاتی از خودروی فولکس هستند که باید به تنظیم عملکرد آنها توجه جدی داشت تا در طول رانندگی نقصهای فنی پیش نیاید.

معیار روشنی که به شما کارکرد مطلوب موتور و قدرت ان را نشان میدهد، شمعها هستند. با تعویض شمعها پس از طی یک مسافت مشخص، با مشکل سفت شدن آنها و تعمیرات پر هزینه ای که در اثر نقص شمعها پیش می اید روبرو نمیشوید. تعویضوایرهای شمع را به یک مکانیک بسپارید. برای تعویض وایر ها باید هزینه زیادی صرف کنید، ولی وقتی وایرها کهنه میشوند دیگر چاره ای نیست.

از طرف دیگر، امکان دارد کلاهک دلکو و روتور هم در صورت رانندگی مستمر فرسوده شوند. شکافهایی که در این قطعات پدید می آید باعث ورود رطوبت میشود. در این صورت اتصالات فلزی این دو قطعه زنگ میزند. نتیجه این حالت بروز نقص در سیستم احتراق ماشین است. برای جلوگیری از دردسر باید این قطعات فرسوده را تعویض کرد.

چک کردن باتری هم اهمیت دارد. ترمینالها و بستهای باتری باید تمیز نگه داشته شوند.  با وجود ترمینالهای زنگ زده ماشین شما استارت نمیزند. اگر باتری به اب نیاز دارد، یک مکانیک باید این کار را انجام داده و باتری را با آب مقطر پر کند.

فیلتر های روغن، فیلترهای سوخت و فیلترهای هوا هم باید مورد توجه قراربگیرند. فیلترها الاینده هایی را فیمتر میکنند که در صورت فیلتر نشدن، باعث نقص سیستم احتراق میشوند. با توجه با این نکته، باید انها را در دوره های مشخص تعویض کرد. موتور فولکس نسبت به عملکرد سنسور اکسیژن حساس است، چون در صورت نقص این سنسور تنظیمات موتور به هم میریزد.

در خودروی فولکس قطعات دیگری هم هست که تنظیم انها عمر موتور را طولانی میکند. نکته مهم در اینجا، تمیز نگه داشتن قطعات و چکاپ زمانبندی شده است. موتوری با قطعات تمیزتر بهتر کار میکند.  برای تنظیم و تعویض قطعات باید مطابق با دستور العملهای مشخص کننده مسافتها عمل کنید.

برای تنظیم و تعویض قطعات، میتوانید ماشین را به نزدیکترین نمایندگی ببرید. در فضای مجازی هم امکان این هست که با انتخاب یکی از مراکز خدمات خودروی انلاین این تنظیمات را به انها بسپارید. در این صورت، آنچه که انتظار دارید راحت و سریع انجام میشود.

منبع: وبسایت آی زمرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *