15 خودروی برتر خانواده در سال 2015

انتخاب این که کدام خودروی خانوادگی برای شما مناسب است، بسیار به این مورد بستگی دارد که شما چه استفاده ای از خودرو دارید؟ چنانچه بسیار زیاد مسافرت می روید، خودروهای شاسی بلند برای شما مناسب است. خودروهای چهار سر نشین یا به اصطلاح سدان مانند تیبا مناسب برای تردد درون شهر هستند.

شاید زمانی برای خانواده های پر جمعیت فقط خودروهای استیشن مناسب بودند، ولی امروزه خودروسازها، خودروهای سواری را با اشکال گوناگون روانه بازار کرده اند تا به این نیاز خانواده ها نیز پاسخگو باشند.

البته درست است که با توجه به نیازمان خودرو خود را نیز انتخاب میکنیم، اما انتخاب از بین چندین مدل مورد نیاز نیز، احتیاج به تحقیق و بررسی دارد. مثلا خودروی تیبا و تندر 90 هر دو سواری هستند ولی اینکه ما کدام نوع رو خریداری کنیم بستگی به اطلاعاتمان از آن خودرو دارد و البته تا حدی سلیقه ای  است.

در این مقاله، ما 15 خودروی برتر در مدل های مختلف و از کارخانه های مختلف که در سال 2015 جزو برترین خودروهای خانوادگی در کلاس جهانی شده ند را برای شما معرفی می کنیم.

خوروهایی که قصد داریم برای شما معرفی کنیم شامل: چهار خودروی شاسی بلند جمع و جور، چهار خودروی شاسی بلند متوسط و دو خودروی شاسی بلند با سایز بزرگ، دو خودروی سواری و سبک، سایز بزرگ و در نهایت سه خودروی سواری و سبک سایز متوسط.

اما قبل از این که خودرو ها را معرفی کنیم به ملاک های یک خوروی خوب میپردازیم و امیدواریم این ملاک ها را هنگام خرید خودرو مد نظر داشته باشید.

آسایش در رانندگی

آسایش و به اصطلاح، داشتن سواری خوب برای یک خودرو، نقش کلیدی را بازی می کند و این نقش در خودروهای خانوادگی پر رنگ تر هم میشود. هنگامی که با فرزندان، همسر و احتمالا مادربزرگ خود در جاده هستید، مهم نیست چقدر جاده جذاب و زیباست بلکه مهم این است که  جای شما در صندلی ماشین راحت باشد.

شما در طول مسافرت، مخصوصا اگر مسیر طولانی باشد، بعضا باید 3 یا 4 ساعت رانندگی کنید، سپس استراحت کنید و دوباره رانندگی کنید. قطعا باید اتومبیل شما، ویژگیهای مناسبی مثل مناسب بودن صندلی، قوی بودن ترمزها، کولر یا بخاری قابل تنظیم و … داشته باشد تا شما و البته سرنشینانتان آسایش داشته باشید و اذیت نشوید.

امنیت

تقریبا تمام 15 خودرویی که به شما معرفی می کنیم دارای تست امنیتی قوی در تصادفات هستند. سیستم های امنیتی فعال در حال تبدیل شدن به امری عادی در اتومبیل ها است و دیگر نباید یک اتومبیل به علت داشتن سیستم امنیتی قوی گرانتر باشد. دوربین پشتیبان گیری و هشدار نقطه کور مانند زمانی که دنده عقب میرویم از جمله سیستم های امنیتی فعال هستند.

صندلی کودک

همه ماشین های خانواده باید دارای صندلی کودک باشند. صندلی های کودک امنیت بیشتری را برای کودکان به ارمغان می آورد و هنگام خرید خودرو حتما به این مورد توجه فرمایید.

جاداربودن اتومبیل

اتومبیل خانواده باید جادار باشد البته این نوع بستگی به سلیقه شما دارد ولی در حالت استادارد باید به قدری جادار باشد که هر شخصی با هر قد و قواره ای درون آن احساس آسایش کند.

صفحه نمایش برای سرنشینان عقب

از آنجا که در خودروی سواری معمولا با خانواده و یا دوستان سفر میکنیم داشتن مانیتور برای صندلی عقب، بسیار دلپذیر است. صفحه نمایش در پشت صندلی راننده و شاگرد یک مزیت برای خودروها محسوب می شود.

ویژگیهای اضافه یا آپشن ها (Options)

معمولا جزییات و تفاوت های بسیار کوچک هستند که باعث تمییز بین برنده و نفر دوم است. ویژگیهایی که هرچند به چشم نمی آیند اما برای انتخاب بسیار تاثیر گذارند. به عنوان مثال داشتن سیستم کروز کنترل و یا دوربینی که تمام ماشین را پوشش دهد، خنده را بر لب خریدار می آورد و باعث می شود بین چند خودروی هم سطح، این خودرو را خریداری کند.

اما، 15 خودروی سواری برتر سال 2015

شورلت ایمپالا (Chevrolet Impala)

شورولت تاهوای (Chevrolet Tahoe)

شورلت ایمپالا (Chevrolet Impala)

فورد F-150) Ford F-150)

فورد F-150 (Ford F-150)

هوندا اکورد (Honda Accord)

هوندا اکورد (Honda Accord)

هوندا سیویک (Honda Civic)

هوندا سیویک (Honda Civic)

هوندا CR-V) Honda-CR-V)

هوندا CR-V (Honda-CR-V)

هوندا ادیسه (Honda Odyssey)

هوندا ادیسه (Honda Odyssey)

هیوندایی سوناتا (Hyundai Sonata)

هیوندایی سوناتا (Hyundai Sonata)

کیا سول (Kia Soul)

کیا سول (Kia Soul)

نیسان پت فایندر (Nissan Pathfinder)

نیسان پت فایندر (Nissan Pathfinder)

رام 1500 (Ram-1500)

رام 1500 (Ram-1500)

سوبارو ات بک (Subaru Outback)

سوبارو ات بک (Subaru Outback)

تویوتا کمری (Toyota Camry)

تویوتا کمری (Toyota Camry)

تویوتا هایلندر (Toyota Highlander)

تویوتا هایلندر (Toyota Highlander)

تویوتا سینا (Toyota Sienna)

تویوتا سینا (Toyota Sienna)

 

منبع: وب سایت زمردیدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *